Likya Yolu Ultra Maratonu

Binlerce yillik tarihi Likya yolu’nda gerçekleştirilmekte olan ve bu sene 3.su düzenlenen 250 km’lik ultra maratona katılmak üzere Lykia World oteline geldim.
Kayıt ve otele yerleşme faslı bitince, LYUM, basin toplantisinda uzun etabın 100 k civarinda olacagını öğrendikten sonra dinlenmeyi dusunuyordum ki Alper ile Elena’nın koşarak ölüdenize gidip yüzüp koşarak da dönme daveti üzerine kendimi şortla asfaltta koşarken buldum. Döndükten sonrası otelde tüm katılımcılarla birlikte güzel bir akşam yemegi ve diğer katılımcılar ile tanışma ile geçti.
Bu sabah otelden ayrılarak ultra maceranın başlayacağı kamp alanina gideceğiz, öğleden sonra yapılacak olan deneme koşusu, heyecanlı bekleyiş öncesinde stresimizi biraz olsun atmamızı sağlayacak gibi görünüyor.
Sanırım böylesi bir ultra maratonda en zor olan çantama ne kadar yiyecek alacağımı belirlemek, henüz vücudumun onca kilometreyi sırtımda 10 kiloluk çanta taşıdıktan sonra ne kadar yiyeceğe ihtiyaç duyacağını bilmiyorum ama yine de bu işin bir parçası da zaten kendine yeterli olabilmeyi başarmak ve bu da kendini, vucudunu iyi tanimayi, içsel yolculuğa dönüşen bu zorlu macerada aldığın kararlara ve kendi kendine verdiğin taahhütlerine uyma iradesini göstermek demek. İşte bu nedenle yanımda getirdiğim yiyecekleri azaltarak çantamı 2 kg kadar hafifletmeyi basardım.
Yarın ultra maceranın ilk etabı başlayacak, organizator ve LYUM direktörümüz sayın Taner Damcı, bu sene yarışın ilk yıllardan daha zor olacağını etapları zorlaştırdıklarını söyledi.
Bakalim etaplar ilerledikçe neler olacak.

20120923-211623.jpg

20120923-211710.jpg

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s