100 km koşulur mu?

İYU Toplu II İYU Toplu340 km’lik dağlık bir arazi boyunca dondurucu soğukta, aç ve yoksul bir millet,  öküzün çektiği kağnıyla günlerce cephane taşıyarak milli mücadeleyi kazanabilir mi? Sakarya’da Dumlupınar’da savaşan erine mermi götürmek için ölümü göze alır mı? 2013 yılının 23 Ağustos’unda İstiklal Yolu ultra Maratonu’na katılan yaklaşık 100 kadar sporcu, emperyalizme karşı bir mücadelenin nasıl bir irade ile kazanıldığını koşarken hissederek 100 km-42 km ve 10 km koşularında yarıştılar. Son derece keyifli ve başarılı geçen etkinlikte koşucular adeta o günleri yaşarken kahramanca destan yazdılar.

Koşucular yarış öncesinde Siyez Partisinde 12.000 yıllık Siyez Bulguru’nun hem tadına baktılar hem de besleyici yerli tohumlarımızın korunmasına destek verdiler. Bu koşucular, ayrıca yarışı düzenleyen  Haluk Akalın –  KOŞUKOLİK tarafından düzenlenen etkinliklerde koşucu başına 5 TL’lik bağış yapması nedeniyle KAÇUV-Kanserli Çocuklara Umut Vakfı’na da katkı sağlamış oldular.

2014 yılında bu kez ters istikamette yani İnebolu’dan başlayarak Küre Dağları üzerinden Kastamonu’ya kadar uzanan 100 km’lik parkurda koşacaklar. İlkinde 100 sporcunun katıldığı bu defa çok daha fazla sayıda sporcunun katılımının beklendiği İstiklal Yolu Ultra Maratonu yörenin turizm potansiyelini de ortaya koyarak yeni bir atılıma yol açacak gibi görünüyor.

2013 yılı fotoğraf ve kazanan detaylarının yer aldığı www.istiklalyoluultra.com adresinden 2014 kayıtları yapılabilmekte ve erken kayıt için indirim imkanı bulunuyor.

 

 

 

 

 

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s